Історія створення

З початку повномасштабного військового вторгнення і нападу росії на Україну – команда УМАС розвернула гуманітарну місії в Бучанському районі, для допомоги людям як під час активних бойових дій, так і після відводу окупаційних військ з Київської області. Ми надавали продукти харчування, засоби гігієни, речі, медикаменти як населенню, так і підрозділам територіальної оборони, ЗСУ, ДСНС, органам місцевої влади, медичним установам та госпіталям  у селах та містечках Київської області. В процесі щоденної роботи команди УМАС ми заручилися співпрацею благодійних фондів в Україні та благодійників у світі.

 

Постійно допомагаємо підрозділам ЗСУ на передовій.

 

З квітня 2022р. ми розширили гуманітарну місію та разом з партнерами надавали допомогу в Чернігівській, Сумській, Полтавській, Харківській, Миколаївській, Запорізькій,  Донецькій, Луганській, Житомирській, Одеській, Кіровоградській областях.

 

Надаємо допомогу госпіталям та медичним закладам в Україні, які щоденно зіштовхуються з величезною завантаженістю.

 

Окремим напрямком є допомога ВПО який ми реалізуємо спільно з асоціацією ОТГ України та ЦВА. Ми допомагаємо людям продуктами харчування, засоби особистої гігієни, побутовою хімією, речами.  В рамках цієї роботи – створений осередок УМАС у Вінницькій області, який вже допоміг 1200 переселенцям з тимчасово окупованих територій.
Організація УМАС народилася в далекому 2014 році, коли народ України на Майдані остаточно виразив свою позицію та прагнення крокувати в ЄС та в краще майбутнє для нашої країни. Вже через рік ми юридично зареєстрували організацію, до якої увійшли громадські діячі, представники місцевого самоврядування, бізнесу, міжнародні партнери.

 

Основними напрямками нашої діяльності ми поставили міжнародне регіональне співробітництво, проекти у сфері цивільного захисту та інтеграційні проекти – для розвитку демократії, Європейської інтеграції та успішного громадянського суспільства.

 

Наша організація представляла проекти на EURegionsWeek,  є учасником Світового економічного форуму та  програми ООН UNHABITAT.

 

Основною ціллю УМАС є підтримка населення України у складний воєнний час та організація роботи з органами місцевого самоврядування, консолідація зусиль громадянського активного суспільства, для впровадження проектів розвитку та процвітання України.

Хоча, спочатку наша діяльність в основному лежала в площині не публічних заходів, але, з часом, членами організації стали представники депутатського корпусу різного рівня, видатні діячі культури та спорту, журналісти, бізнесмени, громадські діячі. З того часу народився новий вектор роботи – міжнародне регіональне співробітництво між недержавними та державними представництвами, органами місцевого самоврядування (державної влади) України та органами місцевого самоврядування (влади) інших країн.
 
Поглиблення робочих зв’язків у різних сферах життєдіяльності суспільства надає можливість сторонам вивчити особливості регіону, налагодити робочі стосунки та партнерство, що впливає на розвиток підприємництва, промисловості, сфери послуг, створення робочих місць, приходу іноземних інвестицій, та розвиток економіки. Партнерство налаштоване для поглиблення співпраці для розвитку взаємного співробітництва у тому числі між неурядовими організаціями для спільної реалізації громадських, гуманітарних та інших проектів, а також охоплює доволі широке коло питань:

  • реалізація інфраструктурних об’єктів та модернізації системи житлово-комунального господарства;
  • обмін досвідом роботи самоврядування та впровадження ефективних реформ;
  • взаємодія між навчальними закладами, в тому числі обмін школярами та співробітництво вчителів;
  • взаємодія між науковими установами, організаціями, спілками тощо;
  • взаємодія між установами культури, творчими спілками та їх представниками для вивчення традиції обох народів та обміну культурною спадщиною;
  • проведення культурно-громадських заходів та спортивних змагань;
  • рекреаційна діяльність та охорона навколишнього середовища;
  • розгляд інвестиційних проектів та підтримка контактів між підприємцями;
  • інвестиційні форуми, ділові(підприємницькі) ярмарки;
  • обмін досвідом роботи сфери охорони здоров’я;
  • взаємодія між органами правопорядку, захисту інформації та безпеки громадян, органами закладів цивільного захисту, міграційними установами.